wykonawcy
Display_maria_keohane_0001

Maria Keohane

Występy: Koncert XX „Roztańczone cierpienie. Neapolitańskie „Stabat Mater”

W szkole uczyła się gry na skrzypcach, lecz wielka miłość do zwierząt sprawiła, że początkowo swej zawodowej przyszłości nie wiązała z muzyką. Skrzypce porzuciła dla weterynarii. Do dzisiaj Koehane w miarę możliwości łączy swoje dwie życiowe pasje.
W 2000 roku na The International Van Wassenaer Concourse otrzymała nagrodę dla najbardziej obiecującego muzyka, była również kilkakrotnie nagradzana przez Szwedzką Królewską Akademię Muzyczną. W 2005 roku zdobyła Reumert Price za rolę Armidy w operze „Rinaldo” Handla.
Śpiewała pod batutą Erica Ericsona, Jakoba Lindberga, Andrew Manzego, Nicholasa McGegana, Andrew Parrotta, Christophera Warren-Greena, Josa van Veldhovena, Gustava Leonharda, Stevena Stubbsa, Arnold Östmana, Martina Gestera. Swoją pierwszą płytę nagrała z trębaczem Niklasem Eklundem, a wśród jej ostatnich realizacji należy wymienić produkcje zrealizowane z belgijskim zespołem Ricercar Consort.
Maria Keohane współpracuje regularnie z Ricercar Consort, EUBO i The Netherlands Bach Society. Wystąpiła na pierwszej edycji Poznań Baroque w roku 2011.

Cezary Zych