W następny weekend rozpoczniemy koncertowy maraton z festiwalem Poznań Baroque. Już po raz 6. zaprosimy poznańską publiczność do wysłuchania tego, co w muzyce dawnej najlepsze.


Podczas 9. wieczorów muzycy z całego świata zaprezentują najnowsze trendy w muzyce barokowej. Będziemy mieli okazję usłyszeć koncerty orkiestrowe, czy też bardziej kameralne, solowe występy. Nie zabraknie też oryginalnych instrumentów, takich jak klawesyn, flet traverso oraz viola da gamba. 

W związku z tym warto szczególną uwagę poświęcić występowi dwóch wybitnych artystek:  Annie Besson oraz Mariannnie Henriksson. Wykonają koncert pt. "Fletowe bractwo księżniczki Anny Amalii", czyli XVIII-wieczną muzykę na flet traverso i klawesyn. Przyjrzą się one czasom, gdy władcy nie tylko słuchali muzyki, ale ją grali, a nawet komponowali. Bilety na niektóre koncerty wciąż są dostępne i jeżeli nie zostaną wyprzedane, będą dostępne również przed koncertami. Zachęcamy szczególnie do udziału w koncertach, przygotowanych z myślą o najmłodszych odbiorczyniach i odbiorcach, gdyż bilety na jeden z nich (12.11, g. 12:30) zostały już wyprzedane.  Podczas koncertów, Corina Marti przedstawi późnośredniowieczne muzyczne obrazy światów realnych i wymyślonych. Średniowieczna literatura i ikonografia, średniowieczne imaginarium, roi się od najdziwniejszych postaci ludzkich, półludzkich, zwierzęcych, mitologicznych i wziętych zupełnie nie wiadomo skąd. Pełno ich także w muzyce i właśnie o nich, grając na fletach i clavisimbalum, Corina Marti opowie najmłodszym słuchaczom.   

Jednocześnie przypominamy o konferencji prasowej VI Festiwalu POZNAŃ BAROQUE, która odbędzie się w piątek 4. listopada o godzinie 12.00 w Galerii OKO/UCHO przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu. Gościem będzie Marianna Henriksson, finlandzka klawesynistka.