Zakończyła się 4. edycja festiwalu Poznań Baroque: za nami 10 dni i 16 koncertów, w których wzięło udział blisko 4400 osób! Festiwal, który powstał w 2011 roku dla uświetnienia obchodów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, jest już stałym elementem poznańskiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzyki dawnej.
W tym roku Poznań Baroque trwał 10 dni. Podczas festiwalowych wieczorów zabrzmiała muzyka, którą znamy wszyscy, ale też taka, o której wiedzą tylko wtajemniczeni. Po raz pierwszy na Festiwalu pojawiła się produkcja operowa „Tamerlano, opera w trzech aktach. Wersja koncertowa”. Na festiwalowej scenie gościły zespoły: Accademia Daniel i Profetti della Quinta z Izraela, Stylus Phantasticus, zespół składający się z muzyków pochodzących z Argentyny, Niemiec i Francji, którzy poznali się i zaprzyjaźnili w czasie wspólnych studiów w Bazylei, Nevermind z Francji, United Continuo Ensemble z Niemiec, Helsinki Baroque Orchestra z Finlandii oraz europejska orkiestra Les Ambassadeurs. Uczestnicy festiwalu mieli także okazję wysłuchać występów solowych: Jean Rondeau na klawesynie, Eduardo Egueza na gitarze, Alexisa Kossenko na flecie współczesnym, Simone Vallerotonda na gitarze hiszpańskiej i teorbie oraz dwóch duetów:  Friederike Heumann (viola da gamba) i Dirk Börner (klawesyn) w koncercie „J.S. Bach, C.P.E. Bach, W.F. Bach – muzyka na violę da gamba i klawesyn” oraz Marc Mauillon (śpiew) i Angélique Mauillon (harfa barokowa) w koncercie „Pien d’amoroso’affetto. Włoska muzyka wokalna na chwilę przed narodzinami opery.”

Serdecznie zapraszamy na fanpage Festiwalu, gdzie znajdą Państwo komplet zdjęć autorstwa K PICTURES ze wszystkich festiwalowych dni. Można z nich korzystać w publikacjach pod warunkiem podpisania autorki.
Bezpośredni link do galerii:
https://www.facebook.com/PoznanBaroque/photos_stream?tab=photos_albums