Program każdej edycji Poznań Baroque konstruowany jest w oparciu o najświeższe doniesienia z środowiska, uwzględniając także konieczność poszerzania, czy wręcz rozszerzania repertuaru dla różnych odbiorców i odbiorczyń.
Dlatego też tegoroczna edycja Poznań Baroque swoją uwagę kieruje również w stronę najmłodszych. Prócz pilotażowego programu edukacyjnego Cool School Poznań Baroque, w którym wzięło udział ponad 350 dzieci z 4 poznańskich szkół podstawowych, w programie festiwalu znajdziemy cztery koncerty dla najmłodszych.
W Pawilonie Nowa Gazownia zagrają La Traditoria (8.11) oraz I Bassifondi (14.11). Pierwszy z zespołów to kobiece trio, do którego każda z artystek wnosi elementy tradycji kulturowej swojego kraju, które składają się na ich oryginalny język artystyczny. La Traditoria koncentruje się na wykonywaniu muzyki renesansowej oraz barokowej. Podczas zróżnicowanych wiekowo występów dla dzieci „Wesoło, smutno i poetycko. Kobiety w muzyce renesansowej” zaprezentują specjalnie przygotowany dla nich program. Drugi zespół – I Bassifondi, to pochodzący z Włoch zespół, który powstał z inicjatywy z Simone Vallerotondy. Przedmiotem zainteresowania muzyków jest siedemnasto i osiemnastowieczna muzyka na lutnię, arcylutnię, teorbę oraz gitarę z towarzyszeniem continuo komponowaną także przez znanych twórców. Ważnym elementem estetyki zespołu jest improwizacja oraz wykorzystanie instrumentów perkusyjnych. Podczas listopadowego występu zaprezentują specjalny program „Alfabeto falso… czyli co kryje się za literami”.

Koncerty dla dzieci w ramach Festiwalu POZNAŃ BAROQUE 2015:


8.11.2015 r.

Pawilon Nowa Gazownia
La Traditora
Koncert „Wesoło, smutno i poetycko. Kobiety w muzyce renesansowej”
I - godz. 11.00 (3-6 lat)
II - godz. 12.30 (7-12 lat)


14.11.2015 r.
Pawilon Nowa Gazownia
I Bassifondi

Koncert „Alfabeto falso… czyli co kryje się za literami”
I - godz. 11.00 (3-6 lat)
II - godz. 12.30 (7-12 lat)