W tym roku muzyka barokowa obecna będzie w Poznaniu przez kilka miesięcy. Poznań Baroque zmienia formułę na rzecz comiesięcznych koncertów w rozmaitych poznańskich lokalizacjach. Wstęp na większość  koncertów jest bezpłatny. 

Pierwszy koncert usłyszymy już 19. czerwca w kościele oo. Jezuitów. Zagra barokowy zespół Kore,a zaraz po nim wystąpi Michał Gondko. 

„19 czerwca, na początek cyklu, razem z Kore i Michałem Gondko, obchodzić będziemy 250 rocznicę śmierci Jerzego Filipa Telemanna, który powoli odzyskuje w panteonie barokowych kompozytorów należne mu miejsce. Jego twórczość ukazana zostanie w kontekście muzyki europejskiej – także polskiej, której był wielkim miłośnikiem i propagatorem. Tego samego dnia mieszkający w Bazylei polski lutnista Michał Gondko opowie nam o innym ciekawym epizodzie w historii muzyki polskiej, a mianowicie o popularności jaką cieszyła się w Europie przełomu renesansu i baroku polska muzyka lutniowa”. – komentuje Cezary Zych  - dyrektor artystyczny.

Kore jest projektem orkiestrowym zainicjowanym przez Fundację Muzyki Dawnej „Canor” oraz polską klawesynistkę Joannę Boślak-Górniok. W zespole spotykają się muzycy z kilku krajów ze znaczącym udziałem muzyków polskich. 

Michał Gondko jest współtwórcą i współliderem zespołu La Morra, z którym koncertuje i nagrywa płyty cieszące się olbrzymim uznaniem publiczności, ale także środowiska muzykologicznego. Jego najnowsza płyta poświęcona jest polonikom w europejskiej renesansowej muzyce lutniowej. 

Muzyka orkiestrowa i koncertująca J.F. Telemanna, J.S. Bacha i J.M.Leclaira
Poznań, poniedziałek, 19 czerwca, wstęp wolny
Kościół oo. Jezuitów, godz. 19:30

Wykonawcy:
Jesenka Balic Zunic – skrzypce
Fredrik From – skrzypce, lider
Zespół barokowy Kore:
Alicja Sierpińska – skrzypce
Katarzyna Litwiniuk – altówka
Ewa Witczak – wiolonczela
Szilárd Chereji – kontrabas
Joanna Boślak-Górniok – klawesyn, lider


Polonica. Polskie ślady w europejskich antologiach muzyki lutniowej ok. 1600
Poznań, poniedziałek, 19 czerwca, wstęp wolny
Kościół oo. Jezuitów, godz. 21:00

Wykonawca:
Michał Gondko – lutnia