Poznań Baroque trwa. Po koncertach orkiestry Kore oraz  Michała Gondko w kościele oo. Jezuitów, zapraszamy na dwa kolejne wydarzenia w ramach Poznań Baroque. Przed nami dwa koncerty barokowych artystek. W poznańskich kościołach zagrają Jesenka Balic Zunic i Corina Marti. 

29. lipca w poznańskiej Farze wystąpi chorwacka wiolonczelistka i skrzypaczka - Jesenka Balic Zunic. Stoi ona na czele dwóch zespołów kameralnych: Musica Bellaria i Ensemble Cheron. Jest jedną z niewielu na świecie artystek grających na violoncello da spalla. Jesenka jest także członkinią orkiestry Kore.
W Poznaniu zaprezentuje wybrane "Suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha". 

Suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha I Jesenka Balic Zunic
sobota, 29 lipca, wstęp wolny
Fara, Kapitularz, godz. 20:003. sierpnia wystąpi jedna z barwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej - Corina Marti. Wykłada w Schola Cantorum Basiliensis, a jednocześnie koncertuje i nagrywa, przede wszystkim z zespołem La Morra, którego jest współzałożycielką i współliderką, 
W Poznaniu zaprezentuje program zatytułowany "Ki Koléch Arév, il dolce suono. Dwie Florencje – chrześcijańska i żydowska muzyka w późnośredniowiecznych Włoszech". 

Ki Koléch Arév, il dolce suono. Dwie Florencje – chrześcijańska i żydowska muzyka w późnośredniowiecznych Włoszech I Corina Marti
środa, 3. sierpnia, wstęp wolny
Kościół pw. Wszystkich Świętych, godz. 20:00